Първият съперник на Ботев в Лига Европа словенският Марибор победи друг български евроучастник - ЦСКА 1948 в контрола с 2:1 в Словения.

След нулево първо полувреме в началото на втората част Марибор откри резултата. Милец отне топката от Даскалов, напредна с нея и шутира фронтално от 18-19 метра в долния десен ъгъл за 1:0.

В 57-та минута ЦСКА 1948 изравин, след като Сердюк пресече подаване на бранител към вратаря на словенците и върна за Умарбаев, а халфът без забавяне прати топката под напречната греда с изстрел от границата на големия пеналт.

В 82-ата минута Марибор отново поведе. Словенците разиграха добре в наказателното поле на "червените", след което Якупович се озова очи в очи срещу вратаря и вкара с удар през неговите ръце за 2:1.

Така тимът записа победа с 2:1.

Припомняме, че мачовете между Ботев и Марибор от първия предварителен кръг на Лига Европа на 11 юли в Пловдив и на 18 юли в Словения.

Марибор: 1. Юг, 5. Ширвис,, 7. Фета, 10. Баришич, 11. Бурле, 13. Бугре, 17. Якупович, 20. Репас, 22. Милец, 25. Карич, 50. Видмар

ЦСКА 1948: 33. Божев, 19. Фуртадо, 15. Василев, 14. Иванов, 31. Рапнуи, 58. Бойчев, 22. Даскалов, 28. Пишчевич, 10. Кирилов, 9. Карагарен, Илиевски