Рейнджърс отново направи страхотен мач и е на финал в Лига Европа

Вижте финалистите в Лига Европа и Лигата на конференциите

Свят 05.05.2022 23:55 1037 0

Рейнджърс, който само преди няколко години беше в долните дивизии на шотландския футбол се класира за финала на Лига Европа. Грандът от Глазгоу направи уникално завръщане и стана и шампион в Шотландия, а сега е на финали и в евротурнирите.

Рейнджърс победи с 3:1 РБ Лайпциг и след общ резултат 3:2 се класира на финала в турнира за първи път от 2008-ма година.

В 19-та минута Таверниер откри резултата, а в 24-та минута Камара удвои и вече изведе в общия резултат шотландците.

В 71-та минута Нкунку намали и така изравни общия резултат, но решителният гол за Рейнджърс вкара Лундстрам в 81-та минута и така Рейнджърд е на финал.

Там тимът ще срещне Айнтрахт Франкфурт, който победи и в реванша Уест Хям с 1:0 и с общ резултат 3:1 се класира за сблъсъка за трофея.

В 17-та минута Кресуел от Уест Хям беше изгонен с директен червен, а Айнтрахт вкара в 26-та чрез Борре.

На финала в Лига Европа между Рейнджърс и Айнтрахт Франкфурт е на 18 май в Севиля.

Рома също се бори за трофей в дебютното издание на турнира Лигата на конференциите. Тимът се справи с 1:0 срещу Лестър и с общ резултат 2:1 Жозе Моуриньо ще има възможност да вдигне трофей.

Тами Ейбрахам вкара решителния гол в 11-та минута.

Фейенорд ще е съперникът на Рома във финала, след като направи 0:0 като гост срещу Марсилия и след успеха в първия мач с 3:2 в Нидерландия.

Финалът между Рома и Фейенорд е на 25 май в Тирана.