Реал Мадрид победи с 1:0 Ливърпул във финала в Шампионската лига в Париж и триумфира за 14-и път в Шампионската лига. Единственото попадение вкара Винисиус в 59-та минута.

Финалът стартира с голям гаф и началото закъсня с 35 минути.

Голям гаф! Финалът на Шампионската лига се забавиПричината е, че не всички фенове на Ливърпул са влезли на стадиона

В 21-та минута Садио Мане стреля, но топката срещна гредата, след като беше докосната и от Куртоа. Вратарят на Реал Мадрид имаше и късмет, че кълбото не се удари в гърба му и не влезе в мрежата на испанците.

В края на първото полувреме Карим Бензема откри резултата, но голът беше отменен заради засада. Имаше и преглед с ВАР, който продължи доста дълго, но все пак голът беше отменен.

В 59-та минута Реал Мадрид успя да открие резултата. Каземиро подаде към Валверде, който пусна пас по тревата към Винисиус и той на опразнената врата вкара за 1:0.

В 64-та минута Салах отправи много силен удар, но Куртоа спаси.

В 80-та минута Куртоа отново отчая Салах, като успя да избие ново много чисто положение за Ливърпул.

Така Реал Мадрид успя да триумфира за 14-и път в Шампионската лига.