Португалия отстрани Словения и е на четвъртфинал на Евро 2024, след уникална драма. Редовното време завърши 0:0, а в продълженията Роналдо изпусна дузпа, а Шешко пропусна чудесна възможност за словенците. Така се стигна до дузпи, при които Словения не вкара нито един път, а португалците реализираха и трите си изпълнения и спечелиха с 3:0 при наказателните удари.

В редовното време Португалия пропусна няколко чудесно възможности, като именно пред най-голямата звезда на тима - Кристиано Роналдо имаше най-много положения, но Ян Облак спаси ударите му и така двубоят завърши без попадения - 0:0.

В края 105-та минута Португалия получи дузпа, след като Диого Жота беше фаулиран в пеналта и португалците получиха наказателен удар, който Кристиано Роналдо пропусна, след като Облак хвана изстрела и изби в корнер.

В края на продължението треньорът на Словения Матиаш Кеш беше изгонен от резервната скамейка на словенците.

В началото на второто продължение Палиня отправи опасен удар, който беше избит от Облак.

В 115-та минута Пепе сгреши фатално и изгуби топката, а Шешко овладя и излезе сам срещу Коща, но той изби.

Така се стигна до изпълнение на дузпи.

При тях Словения пропусна и трите си изпълнения - Илилич, Балковец и Вербич, а Роналдо се реабилитира и вкара, а също и Бруно Фернандес и Бернардо Силва.

Така ще гледа още един голям сблъсък на четвъртфиналите - Португалия - Франция след Испания - Германия.