
Масимилиано Алегри се завърна начело на Ювентус, съобщи официалният сайт на клуба. Наставникът направи Юве пет поредни пъти шампион на Серия А и класира тима на два финала в Шампионската лига.
Алегри заменя на поста Андреа Пирло, който по-рано днес беше уволнен.
Алегри беше свободен последните два сезона, след като напусна Ювентус през 2019-а година. Неговите предшественици Сари и Пирло не успяха да надградят представянето му, а най-голяма болка остави отпадането още на осминафиналите в Шампионската лига. През миналия сезон Ювентус не успя да стане и шампион, което е сложи край на серията от девет поредни титли в италианския футболен елит.
Освобождаването на единия от директорите Фабио Паратичи подсказа, че именно Алегри ще е новият треньор на Ювентус. Именно Паратичи беше в основата на смяната на Алегри.
Акценти



Нов живот за Сахат тепе - хълмът на заб/р/авените обещания!

Окончателно: Георги Семерджиев ще лежи в затвора 20 години



Вижте верните отговори на матурата по БЕЛ

