Реал Мадрид победи Манчестър Сити с 3:1 след продължение и се класира за финала в Шампионската лига. Реал губеше с 0:1 до 90-та минута, но с два бързи гола за по-малко от три минути тимът направи пълен обрат и се стигна до продължения. В тях Бензема отбеляза дузпа и класира тима във финала.

В 73-та минута Бернардо Силва изведе чудесно Рияд Марез и той разстреля Куртоа за 0:1.

В 90-та минута Бензема успя да подаде към Родриго, който изравни - 1:1.

Във втората минута от добавеното време Реал направи пълен обрат, Карвахал центрира в наказателното поле, а Родриго засече с глава и изравни общия резултат - 5:5.

Така се стигна до продължения.

Още в началните минути на продълженията Реал Мадрид получи дузпа за нарушение на Рубен Диас срещу Бензема. Именно Бензема реализира дузпата и така мадричани вече бяха напред в резултата - 6:5.

Този гол се оказа решаващ и Реал Мадрид се класира за финала.

На финала Реал Мадрид ще срещне Ливърпул на 28 май в Париж. Двата отбора се срещнаха във финала и през 2018-а година, когато Реал спечели с 3:1.