Нидерландия изигра най-силния си мач от началото на Евро 2024 и победи с 3:0 Румъния в среща от осминафиналите на шампионата. Коди Гакпо откри в 20-та минута, а Дони Мален удвои в 83-та минута.

В 20-та минута Нидерландия откри след страхотен гол на Коди Гакпо, който получи топката, проби и с хубав удар в пеналта не остави шансове на Ница за 1:0. С това попадение Гакпо излезе начело на голмайсторската листа на шампионата, където поделя първото място с грузинеца Жорж Микаутадзе

В 32-та минута след много тежък сблъсък между Дъмфрис и Могошан, румънецът трябваше да напусне принудително.

В 63-та минута Гакпо пак отбеляза, но след преглед с ВАР голът беше отменен заради засада.

В 83-та минута нидерландците решиха мача, Драгушин подцени ситуация с Коди Гакпо, който го излъга и подаде към Дони Мален, който отблизо не сгреши за 2:0.

В последните секунди след бърза контра, Дони Мален пое топката зад центъра, навлезе в пеналта и оформи крайното 3:0.

Нидерландия ще очаква на четвъртфиналите победителя от късния двубой между Австрия и Турция.