Българският шампион Лудогорец и вицешампиона Левски ще се изправят един срещу друг в битка за трофея на Суперкупата. Двубоят е днес от 18:00ч. на националния стадион "Васил Левски".
С този мач започва и втория полусезон в българския футбол.
Двубоят е по-различен, защото това е първата година, в която беше сменен регламента на Суперкупата и вместо финалиста за Купата ЦСКА, в двубоя участва вицешампиона Левски.
През миналия сезон от БФС обявиха, че промяната и когато шампионът и носителят на Купата е един и същ, както през този сезон в битката за трофея ще участва вицешампиона.
До момента финалистът в турнира винаги участваше в битката за Суперкупата.
Любопитно е, че това ще първи епизод от петте сблъсъка между Лудогорец и Левски през този сезон.
Двата отбора ще се срещнат и на 10 февруари в битка за четвъртфиналите за Купата.
Предстои още един мач от редовния сезон и две срещи от плейофите, а именно тези мачове е доста вероятно да решат титлата. В момента Левски води на Лудогорец на върха със 7 точки.
Иначе в първия мач до момента на Герена нямаше голове и двата отбора поделиха по точка.
Съдия на двубоя ще е Мариян Гребенчарски, а в съдийството ще има нововъдение, а именно, че съдията ще има боди камера.
Още от категорията
Виж всички
12 000 са продадените билети за Суперкупата
Бивш футболист на Ботев ще играе в Марсилия