Лудогорец беше на път да направи голяма глупост и да стигне до продължения срещу ирландския Шамрок Роувърс в Шампионската лига. Българският шампион загуби с 1:2, но след успех с 3:0 в първата среща продължи към третия предварителен кръг на Шампионската лига.

Срещата беше изгледана от българска и ирландска футболна легенда - Стилиян Петрова и Роби Кийн.

В 21-та минута домакините откриха, след като Бърк засече центриране, а Падт успя да спаси, но при добавката Грийн отблизо реализира - 1:0.

В 51-та минута Лудогорец остана с 10 човека, след като Мануел Шоу беше изгонен след два жълти картона.

В 88-та минута ирландците вкараха и втори гол и само едно попадение им трябваше, за да стигнат до продължения. Емаку се озова на стрелкова позиция в наказателното поле и не остави шансове на Падт - 2:0.

В първите секунди от продължението Лудогорец успя да вкара гол чрез Каули и да така тимът си осигури спокойствие зв добавеното време - 2:1.

Така Лудогорец отстрани ирландците с общ резултат 4:2, а в третия предварителен кръг българският шампион ще срещне Динамо Загреб, който отстрани македонския Шкупи с общ резултат 3:2.

Първият мач е на 2 или 3 август в Разград, а реваншът в Загреб е на 9 август.