Левски се класира за финала в турнира за Купата на България, след като отстрани шампиона Лудогорец в полуфиналите. Пред препълнения стадион "Георги Аспарухов" "сините" успяха да спечелят с 1:0 след гол на Уелтън още в 3-та минута.

Резултатът беше откри в 3-та минута, когато Филип Кръстев изведе Уелтън, който надбяга Пластун и с хубав удар по тревата вкара за 1:0.

Само няколко минути по-късно отново Уелтън можеше да отбележи, но този път Слуга спаси.

В 28-та минута и Филип Кръстев имаше добър шанс, но отново вратарят на Лудогорец спаси.

В края на първото полувреме Десподов беше изведен чудесно сам срещу Андреев, но би право във вратаря на домакините.

През второто полувреме нямаше много положения, а Лудогорец опита с два неточни изстрела от фаул.

Левски се класира на финала, след като победи с общ резултат - 4:2. В първия мач в Разград Левски спечели с 3:2.

Така на финала на 11 май на националния стадион Васил Левски в София ще се изправят Левски и ЦСКА. Двата тима не са играли във финала за Купата от 17 години. Последният финал в турнира между двата отбора е през 2005-а година, когато Левски печели с 2:1.

Левски се класира на финал в турнира за първи път от 2018-а година, ЦСКА е актуалният носител на трофея и се класира вчера на третия си пореден финал в турнира.

Снимка: sportal.bg