Испания е на четвъртфинал на Евро 2024, след като обърна Грузия на осминафиналите в турнира и спечели с 4:1. Льо Норман си отбеляза автогол в 18-та минута и грузинците открих, но след голове на Родри, Фабиан Руис и Нико Уилямс Испания спечели двубоя.

В 18-та минута грузинците откриха, вкарвайки първия гол във вратата на испанците от началото на турнира. След центриране на Какабадзе, топката се удари в Льо Норман и испанците си отбелязаха автогол - 0:1.

В 35-та минута Кукурея стреля от дистанция, но грузинския вратар изби.

В 39-та минута испанците изравниха, след като Родри получи топката от дъгата на пеналта и реализира за 1:1.

В самото началото на втората част Кварахцелия можеше да изненада от центъра Унай Симон, но ударът му премина покрай вратата.

В 51-та минута Ламин Ямал центрира в пеналта към Фабиан Руис, който с глава засече и направи пълен обрат - 2:1.

В 74-та минута Ямал вкара за испанците, но беше в засада и голът беше отменен.

В 75-та минута испанците решиха мача, след като Нико Уилямс пое топката, проби и с хубав изстрел вкара за 3:1.

В 83-та минута испанците вкараха още един гол, след като Дани Олмо стреля от дъгата на пеналта и реализира за 4:1.

Испания ще играе срещу Германия на четвъртфиналите в първия голям сблъсък на шампионата, който ще открие четвъртфиналите на 30 юни от 19:00ч. в Щутгарт.