Домакинът на Евро 2024 Германия тръгна ударно на шампионата и победи с 5:1 Шотландия в откриващия мач на Европейското.

В 10-та минута Германия откри, след като Кимих подаде към Вирц, който стреля от дъгата на пеналта стреля, а шотландският вратар Гън не се намеси добре и топката влетя в мрежата му.

Германия удари втори път в 17-та минута, когато Гюндоган пусна страхотен пас към Хаверц, а той реши да подаде към Муисала, въпреки че имаше възможност да стреля. Мусиала получи топката и с бомбен удар направи 2:0.

В 25-та минута Германия получи дузпа за нарушение на Кристи срещу Мусиала. След преглед с ВАР обаче тя беше отменена и беше отсъден фаул. Хаврец стреля, но право в ръцете на Гън.

В края на полувремето Германия все пак получи дузпа след преглед с ВАР. Портос фаулира Гюндоган и дори беше изгонен след директен червен картон. Кай Хаверц реализира дузпата за 3:0.

В 69-та минута Никлас Филкруг пое топката и с топовен удар от точката на дузпата направи 4:0.

В 77-на минута гол на Филкруг беше отменен след преглед с ВАР.

В 88-та минута Шотландия вкара след автогол на Антонио Рюдигер за крайното 4:1.

В последните секунди Германия стигна и до пети гол, след като Емре Джан от дъгата на пеналта стреля и направи 5:1.

Така домакинът Германия стартира ударно на Евро 2024.

Утре е втория мач от групата между Унгария и Швейцария.