Домакинът на Евро 2024 Германия не сгреши срещу Дания и победи с 2:0 на осминафиналите в турнира. Хаврец от дузпа и Мусиала през втората част вкараха головете за домакините. Мачът беше прекъснат за около 25 минути заради буря в 35-та минута, след това обаче двубоят беше подновен.

Още в 4-та минута Германия вкара, след като Шлотербек засече с глава центриране от корнер, но голът беше отменен след ВАР.

В 7-та минута мощен шут на Кимих беше избит в корнер от Шмайхел.

В 35-та минута двубоят беше прекъснат заради силна буря над Дортмунд.

След около 25 минути мачът беше подновен.

Прекратиха Германия - Дания заради буряОтборите бяха прибрани в съблекалнята от съдията

В 38-та минута Хаверц отправи опасен удар, но право в Шмайхел, който изби.

В самото началото на втората част Йоаким Андерсен вкара за Дания и първоначално голът беше отменен, но след преглед с ВАР попадението беше отменено.

Малко след отменения гол Германия получи дузпа след ВАР. След центриране на Раум Йоаким Андерсен игра с ръка в пеналта и след като Оливър прегледа ситуацията отсъди дузпа. Зад топката застана Кай Хаврец, който би страхотна дузпа и не остави шансове на Шмайхел за 1:0.

В 59-та минута Хаврец направи страхотен пробив и излезе сам срещу Шмайхел, но прати топката покрай вратата.

В 69-та минута немците удариха за втори път, Шлотербек даде страхотен пас към Джамал Мусиала, който овладя, влезе в пеналта и не сгреши за 2:0.

В добавеното време Вирц вкара, но голът беше отменен заради засада.

Германия очаква победителя от четвъртфинала между Испания и Грузия.