Турският гранд Фенербахче ще обсъди оттеглянето си от местното първенство, след като играчи на тима бяха нападнати от фенове на Трабзонспор след победата като гост с 3:2 през уикенда. Това съобщиха от клуба.
Привържениците на Трабзонспор нахлуха на терена, сбиха се със силите за сигурност и играчите на Фенербахче, след като отборът им загуби и предизвикаха невиждани сцени. От началото на сезона турската Суперлига е помрачена от спорове и подобни инциденти.
Предстои Фенербахче да проведе извънредно общо събрание на 2 април, реши Бордът на директорите. Точките от дневния ред включват оценка на действията, които трябва да бъдат предприети след инцидента „включително оттеглянето на нашия футболен отбор А от Суперлигата“, се казва в изявление на клуба.
Посрещнаха като герои футболистите на Фенербахче след боя в Трабзон
Още от категорията
Виж всички
Един българин остана в евротурнирите, вижте всички четвъртфинали в Лига Европа и Лигата на конференциите
Почина единият от собствениците на футболния Комо
Ясна е програмата за националите за турнето в Индонезия
Акценти
Виж всички
Чести спирания на тока оставя пловдивско село и без вода
Предлагат Стефан Шивачев за Почетен гражданин на Пловдив