Още един рекорд на Евро 2024 падна, след като бранителят на Турция Мерих Демирал вкара най-бързия гол в елиминациите на Европейско първенство. Демирал се разписа в 57-та секунда, което е вторият най-бърз гол в историята на Европейско и най-бърз в елиминациите.

Още в началните минути турците откриха резултата, след изпълнение на корнер от Арда Гюлер защитниците на Австрия действаха ужасяващо и бяха близо да си отбежат автогол, вратарят Пенц изби, но топката отиде право при Мерих Демирал, който реализира за 1:0.

Любопитно е, че на Евро 2024 падна и най-бързия гол в историята на Европейско първенство. Негов автор стана в 38-та секунда албанецът Недим Байрами в двубоя срещу Италия.

Попадението на Демирал е второ въобще, след като той мина в класацията попадението на Димитри Кириченко, който вкара за Русия срещу Гърция в 65-та секунда на двубоя на Евро 2004. Голът държеше рекорда цели 20 години, но сега падна и дори вече е на трето място.

В момента резултатът вече е 2:0 в полза на Турция, а Демирал вкара и втори гол в 59-та минута.