
Старши треньорът на Витоша (Бистрица) Асен Букарев се е изметнал и е заявил, че никой не му се обаждал да даде мача с Царско село, както твърдеше по-рано. Той бе поканен да разкрие подробности от Комисията по фейрплей към БФС, която започна разследване на думите му. Букарев обаче е заявил, че е казал това в състояние на афект.
Комисията по етика и феърплей с председател генерал Василев покани треньора на Витоша (Бистрица) г-н Асен Букарев, за да обясни реакцията и думите си след края на мача с Царско село. Беше изслушан и помолен в писмен вид саморъчно да предостави обяснението си. В самото обяснение г-н Букарев заяви категорично, че думите му са произнесени в състояние на афект и не е получавал обаждания от никой - нито свързани с отбора на Царско село, нито с други клубове. Обажданията и думите, за които говори, са провокирани по-скоро от разговори със запалянковци и негови познати. Най-общо казано - дали отборът му ще играе сериозно, нормално, при положение че изпада във Втора лига. Поясни също така, че нямало обаждания към неговите футболисти за симулативна игра.
Комисията отправи забележка към г-н Букарев да прецизира изказванията си, тъй като все пак е личност, чиито думи предизвикват широк обществен интерес, заяви пресаташето на БФС Христо Запрянов след края на изслушването.
Още от категорията
Виж всички
Дубълът на Локо падна като гост на Несебър

Десподов донесе победа на ПАОК
