Белгия оцеля и продължава участието си на Евро 2024 след нулево равенство срещу Украйна.

Въпреки, че в двубоя нямаше голове имаше доста чисти положения през двата отбора.

Украинците обаче трябва да съжаляват повече, защото по-чистите положения бяха пред тях.

С това равенство Белгия завърши на второто място, а Украйна приключи още в групите.

В другия мач от групата Словакия и Румъния завършиха 1:1.

В 24-та минута Словакия вкара, след като Юрай Куцка центрира в пеналта, а Ондрей Дуда в пеналта засече с глава и вкара за 1:0.

Румънците изравниха в 37-та минута, когато Хаджи беше фаулиран в наказателното поле от Ханчко, но дузпа първоначално не беше отсъдена. След намесата на ВАР обаче беше свирен наказателен удар, който беше изпълнен от Разван Марин и той вкара за 1:1.

Така най-интересна група на шампионата завърши с равни точки от всички отбори от по 4, но Румъния я спечели, защото беше с най-добри показатели, Белгия е втора, Словакия на третото място и трите отбора продължават към елиминациите.

Украйна също завърши с 4 точки, но приключи на последното място в групата и отпадна.

На осминафиналите Белгия ще играе срещу Франция на 1 юли.

На 2 юли Румъния ще играе с някой от отборите завършили на трето място, а Словакия ще разбере с кой ще играе след края на последната група F.