Белгия не допусна нова грешка на Евро 2024 и победи Румъния с 2:0. Юри Тилеманс и Кевин Де Бройне вкараха попаденията за белгийците. В първия мач Белгия загуби с 0:1 изненадващо от Словакия и започна със загуба.

Още във втората минута Белгия вкара, след като Лукаку подаде към Юри Тилеманс, който от дъгата на пеналта реализира.

В 63-та минута Ромелу Лукаку реализира, но голът беше отменен след ВАР, а това беше трети отменен гол за нападателя, след като две негови попадения не бяха зачетени и в първия мач със Словакия.

В 79-та минута се случи нещо рядко срещано, а именно асистенция на вратаря. Коен Кастееелс изненада румънската защита и изведе Кевин Де Бройне, който овладя в пеналта и не сгреши за крайното 2:0.

Така групата е повече от любопитна, защото всичките четири отбора са с по 3 точки след първите два мача.

В момента класирането е следното - Румъния е на първото място, Белгия е на второто място, Словакия е на третото място, а Украйна е на четвъртото място.

В последните мачове от групата Белгия играе с Украйна, а Румъния среща Словакия.