Барселона не успя да победи при гостуването си на Айнтрахт Франкфурт и завърши 1:1 в първи четвъртфинал в Лига Европа.

В 48-та минута Кнауф успя да открие резултата за Айнтрахт Франкфурт, а Феран Торес в 66-та минута изравни.

Немците завършиха с 10 човека, след като Тута получи втори жълт картон и беше изгонен.

В друга среща в Германия от Лига Европа РБ Лайпциг и Аталанта завършиха 1:1 в интересна среща.

В 17-та минута Муриел със страхотно изпълнение откри резултата, а в 58-та минута Адриен Силва изпусна дузпа, но малко по-късно Лайпциг изравни след автогол на Запакоста.

Без победител завърши и двубоят в Лондон между Уест Хям и Лион.

Кресуел беше изгонен в края на първото полувреме и Уест Хям остана с 10 човека.

Въпреки това домакините успяха да открият резултата в 52-та минута чрез Боуен.

В 66-та минута Ндомбеле успя да изравни и да остави всичко най-интересно за реванша във Франция.