Австрия победи Полша с 3:1 и запази живи шансовете си за място в елиминациите на Евро 2024. Траунер откри в 9-та минута, а Пьонтек изравни в 30-та минута. След голове на Баумгартнер в 66-та минута и попадение от дузпа на Арнаутович в 78-та минута австрийците стигнаха до важната победа.

В 9-та минута Филип Мвене центрира в пеналта, а Гернот Траунер засече с глава и вкара за 1:0.

В 30-та минута поляците изравниха. Жиелински центрира опасно, а топката попадна в Ян Беднарек, който веднага шутира. Голмайсторът Гернот Траунер успя да блокира удара, но коженото кълбо отиде в Кшищоф Пьонтек, който отблизо реализира за 1:1.

Играчът на Лудогорец Якуб Пьотровски започна като титуляр, но беше заменен на полувремето от Якуб Модер.

В 66-та минута Александер Прас намери чудесно Кристоф Баумгартнер, който простреля Счесни за 2:1.

В 78-та минута Австрия затвърди успеха си, след като Сабитцер беше фаулиран в наказателното поле от Счесни. Австрийците получи дузпа и Марко Арнаутович я реализира за 3:1.

С победата Австрия събра 3 точки, колкото имат Франция и Нидерландия, които играят по-късно днес, а почти сигурно Полша ще приключи участието си още в групите.

В последния си мач от групата Австрия ще играе срещу Нидерландия, а Полша среща Франция.