Дубълът на Ботев загуби с 0:4 от Марек при гостуването си в Дупница в среща от 6-ия кръг във Втора лига.

Първото полувреме завърши без голове.

Второто полувреме обаче беше ужасно за Ботев 2, който инкасира цели 4 гола. В 51-та минута Илия Димитров откри, в 69-та минута Христо Каймански удвои. В 71-та минута Илия Димитров вкара трети гол, а в самия край на двубоя Николай Ганчев оформиха крайния резултат 4:0.

С поражението Ботев 2 е на 15-то място с 6 точки, а Марек е на 9-то място с 9 точки.

Следващият понеделник Ботев 2 е домакин на Локомотив Горна Оряховица.

Марек: Константин Костадинов, Александър Башлиев, Иван Арсов, Марио Петков,  Мартин Кавдански, Христо Каймакански, Xристиян Джаджаров, Веселин Любомиров, Валери Йорданов, Николай Ганчев, Александър Аспарухов

Ботев 2: Даниел Кайзер, Атанас Чернев, Ивайло Видев, Костадин Татаров, Георги Кущинаров, Борислав Маринов, Максимилян Симеонов, Матиус Ремейкис, Габриел Златанов, Нехемие Кинтунту, Дамян Йорданов