Процедурата по изработването и поставянето на паметник на най-голямата легенда на Ботев Пловдив Динко Дерменджиев пред стадион „Христо Ботев“ стартира в навечерието на празника на Съединението.
Дерменджиев, който започна в Марица и направи впечатляваща кариера с жълто-черната фланелка ще има свой паметник пред спортния комплекс. Решението беше подкрепено с пълно единодушие на сесията на Общинския съвет. Предложението е от „Фондация Жълто и Черно“ и бе внесено от кмета Костадин Димитров.
Племенничката на Чико - проф. д-р Надя Чернева, говори за процедурата по изработването и поставянето на паметник на своя знаменит роднина. Това стана на празничен коктейл, който организираха в ресторанта на театъра ПФК Ботев Пловдив и "Фондация Жълто и Черно" под надслов "Съединението прави силата“.
„Жълто-черната“ общност беше запозната с манифеста на ботевизма. Този манифест очертава моралната рамка на понятието ботевист.
Още от категорията
Виж всички
Ботев може да продаде голмайстора си
Локо представи още един нов минал през Ботев
Чистка в Ботев – клубът се разделя със 7 играчи
Акценти
Виж всички
Сгромоляса се елемент от празничната украса на Главната