Дубълът на Ботев за втори пореден път загуби с 0:1. Този път загубата дойде като домакин на Беласица на клубната база на тима в Коматево.

Първото полувреме завърши без голове.

В 20-та минута Лъчезар Балтанов опита да изненада вратаря на Беласица той пробва прехвърлящ удар от центъра, но Георгиев изби.

В края на първата част Самуел Акере стреля, но Георгиев отново изби.

В 50-та минута бившият играч на Ботев Запро Динев откри резултата за гостите, а това се оказа и единственото попадение в двубоя. Динев засече с глава центриране от корнер.

В 66-та минута Беласица имаше още едно положение, но вратарят Панев спаси.

Ботев пропусна да изравни малко след това, когато Никола Гелин отправи удар, но вратарят Георгиев спаси с крак.

В 86-та минута Константин Павлов се оказа сам срещу вратаря и пусна топката покрай него, но бранител изби.

В 89-та минута изстрел на Мирослав Георгиев беше спасен от вратарят на гостите.

Със загубата Ботев 2 е на 14-то място с 21 точки, а Беласица се изкачи до 4-то място с 32 точки.

Следващата неделя Ботев гостува на Миньор в Перник.

Ботев 2: Мартин Панев, Атанас Чернев, Мартин Христов, Никола Нейчев, Димитър Папазов, Мартин Ситев, Станислав Петков, Лъчезар Балтанов, Никола Гелин, Монир Ал Бадарин, Самуел Акере

Беласица: Кирил Георгиев, Куфре Ета, Динчо Йовчев, Симеон Бояджиев, Аспарух Шамкалов, Аспарух Смилков, Атанас Димитров, Запро Динев, Валентин Костов, Марти Таушанов, Георги Шаламанов