Ботев записа изключително важна победа при гостуването си на Черно море във Варна. Пловдивчани спечелиха с 2:1, въпреки че играха половин час с 10 човека, след като Точукву Ннади беше изгонен. Красиан Колев с дебютния си гол за Ботев откри, Сула изравни, а успеха донесе Уме Емануел, който също вкара първия си гол с екипа на тима. Ботев развали 110-годишния юбилей на Черно море, който беше вчера, а по-късно днес ще има и концерт за юбилея.

Ботев започна мача вихрено и тимът поведе още в 7-та минута, Бароан изведе страхотно в наказателното поле Красиан Колев и той реализира, вкарвайки дебютния си гол за Ботев - 0:1.

В 14-та минута удар на Красиан Колев беше спасен от Дюлгеров.

В 19-та минута Черно море успя да изравни Велислав Василев пусна пас в пеналта към Васил Панайотов, който стреля, топката беше блокирана от Виктор Генев, но тя попадна при Мази Сула, който от границата на вратарското поле разстреля Ханкич за 1:1.

Последваха и удари на Василеви и Фернандес, но Ханкич спаси.

Малко преди края на първата част част удар на Сула беше спасен от Ханкич.

Ботев можеше да вкара в последните секунди на първото полувреме. Първо Уме Емануел принуди Дюлгеров да избива в корнер, а след изпълнението на ъгловия удар Виктор Генев срещна гредата.

В 51-та минута пловдивчани отново излязоха напред в резултата. Джеймс Етоо подаде в пеналта към Уме Умануел, който си поведе топката с глава и се справи с опеката на Виктор Попов, а след това с хубав изстрел преодоля Дюлгеров за 1:2.

В 63-та минута Ботев остана с човек по-малко, след като Точукву Ннади направи фаул в центъра на терена и получи втори жълт картон.

Малко след червения картон изстрел на Илиев с глава беше уловен от Ханкич.

В 72-та минута Черно море получи дузпа за игра с ръка на Виктор Генев в наказателното поле. След преглед с ВАР дузпата беше отменена от съдията Васимир Ел-Хатиб.

В 75-та минута мощен шут на Алекс Фернандес беше спасен от Ханкич.

Малко по-късно Ханкич спаси изстрел на Живко Атанасов.

В края след бърза контра Джеймс Етоо отправи удар, но изстрелът му срещна напречната греда.

С победата Ботев събра 26 точки и е на 10-то място, а Черно море е пети с 36 точки.

Следващата седмица Ботев ще гостува на Септември.

Черно море: Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Живко Атанасов, Петър Босанчич, Александър Василев, Васил Панайотов (Ангел Ангелов 85 мин.), Стефан Велев, Велислав Василев (Исмаил Иса 61 мин.), Алекс Фернандес (Даниел Димов 90+1 мин.), Мазир Сула, Атанас Илиев

Ботев: Хидает Ханкич, Самуел Супрайен (Абдулайе Траоре 81 мин.), Джаспър ван Хертъм (Атанас Чернев 80 мин.), Виктор Генев, Николай Минков, Точукву Ннади, Красиан Колев (Дилан Мертенс 68 мин.), Па Конате, Джеймс Етоо, Уме Емануел, Антоан Бароан (Мартин Секулич 81 мин.)