Ботев Пловдив не изигра убедителен мач и може да се радва на спечелената точка срещу Арда Кърджали в мач от първия кръг на шампионата. Двата тима, които изиграха отложения мач от вчера завършиха 0:0.
За местния тим, воден от треньора Стамен Белчев, това беше първи двубой в efbet Лига. Мачът стартира в събота, за когато беше по програма, но поради проливен дъжд и наводнен терен беше прекратен още в четвъртата минута и пренасрочен за 24 часа по-късно. И днес обаче футболистите на Стамен Белчев и Желко Петрович не успяха да си вкарат и срещата завърши 0:0.
Домакините бяха по-острия отбор и могат да съжаляват, че двубоят завърши наравно. От своя страна пловдивчани нямаха нито един точен удар в рамките на 90 минути.
В Кърджали цареше празник, като близо 6000 зрители бяха заели места на стадион "Арена Арда" за дебюта на любимците си в елита на родния футбол.
Още от категорията
Виж всички
Наумов: Това представяне искам да го посветя на Боби Михайлов, Любо Пенев и Петър Хубчев
Херо: Ако имах възможност, щях да направя 10 смени
Ботев и Арда се занулиха в Кърджали
Акценти
Виж всички
Официално: Правителството оттегля Бюджет 2026
Преустановяват издаването на лични документи утре в Пловдив
ПП-ДБ внася вот на недоверие в петък
Ботев и Арда се занулиха в Кърджали