Израел е разгромил бригадата на "Хамас" в района на Рафах в южната част на Газа. Това заяви израелският министър на отбраната Йоав Галант при посещение в района край границата с Египет. По думите му в района са унищожени над 150 тунела.
Галант добави, че е инструктирал военнослужещите да се съсредоточат върху унищожаването на останалите тунели по границата между крайбрежния анклав и Египет. През май Израел напредна към Рафах въпреки масовите международни критики, за да унищожи останалите в района сили на палестинското ислямистко движение.
Там се бяха струпали около 1 милион бежанци, но оттогава те напуснаха града. Израелските войски завзеха също и граничния пункт "Рафах" към Египет, известен като така наречения Филаделфийски коридор. Тази 14-километрова зона се смята за един от най-големите спорни въпроси в преговорите за прекратяване на огъня в ивицата Газа, отбелязва ДПА.
Още от категорията
Виж всички
Юпитер се е „смалил": Сонда уточни реалния размер на най-голямата планета в Слънчевата система
Акценти
Виж всички
Кметът на Пловдив също на молитвената закуска при Тръмп
Как не се прави: Разследване, което заличава следи (ВИДЕО)
Всяко шесто дете у нас се ражда в Пловдив
Съдът върна за шеф на НИНКН арх. Петър Петров