Министър-председателят Росен Желязков и водената от него правителствена делегация заминават днес за Ню Йорк, където ще вземе участие в 80-ата сесия на Общото събрание на ООН, съобщиха от правителствената пресслужба, цитирани от БНТ.
Срещата на върха събира световните лидери, за да обсъдят обсъдят ключови теми от международния дневен ред – сигурността, устойчивото развитие, климатичните промени и глобалните икономически предизвикателства.
Очаква се в рамките на посещението си премиерът Желязков да изнесе реч пред Общото събрание, както и да проведе двустранни срещи с представители на други държави и международни организации.
Българската делегация ще акцентира върху ролята на страната ни в гарантирането на стабилността в региона и активния принос към общите усилия на международната общност.
Акценти
Виж всички
Младежи пребиха двама души пред ресторант в „Тракия”
Коледната елха в Пловдив грейва до броени дни
Безплатните антибиотици за деца почти не се използват