
Такива експерименти като ротационни правителства и ротации повече не трябва да се допускат. В един момент тази изглеждаща като чисто техническа тема се превърна в детонатор, който взриви политическия живот. Това каза по БНТ Росен Желязков, председател на 49-ия парламент.
Последните правителства бяха формални, те нямаха ясна политическа основа, събираха по необходимост мнозинство за политическа подкрепа, каза още Желязков.
Според него Конституционният съд ще каже дали е имало смисъл от промените в Конституцията. „Но аз съм сигурен, че в частта за служебния кабинет се създадоха трудности. Защото съчетанието между парламент в кампания и служебен кабинет, за който никой не иска да поеме отговорност, е много лошо нещо", каза Желязков.
Още от категорията

Желязков: Назначаването на нов главен секретар на МВР е процедура между институциите


Акценти



Младеж плячкосва от пловдивски фитнес, полицията го спипа


Ивелин Попов: Оставам в Ботев! Ще чакам развитие




Темите на Traffic News

Потушават бунтовете в културния сектор със 150 млн. лв.
