За мен бюджетът за 2026 г. трябва да осигури на някой изборите без реформи и визия за развитие на икономиката. Без производство и икономика социалните мерки не могат да бъдат сами за себе си, няма как само да се изпразва хазната. Така вицепрезидентът Илияна Йотова коментира план-сметката, която беше приета на първо четене в парламента.
Вицепрезидентът разкритикува остро фискалната рамка за 2026 г. "Колкото и да се опитват да кажат, че това е най-добрият бюджет, очевидно никой не е доволен от него. Смущаващи са няколко неща - съкратените срокове между двете четения, все пак става дума за най-важния закон и бъдещето на държавата. Бюджетът обещава нови 10 млрд. лева дълг, което е изключително тревожен елемент", смята Илияна Йотова.
Относно думите на депутата от „БСП-Обединена левица" Атанас Атанасов, че тя е част от възможните претенденти за държавен глава на изборите догодина, Йотова заяви: "Рано е да отговоря дали бих се впуснала в президентската надпревара. Благодаря на колегите от БСП за признанието".
Тя отказа да коментира дали е обсъждала с БСП евентуална своя кандидатура. Според нея сериозен страх предизвиква постоянните коментари за създаване на партия на президента Радев, съобщи Нова телевизия.
Още от категорията
Виж всички
Възрастта за пенсиониране няма да се повишава
Георг Георгиев: Политическо бездействие минира РСМ в ЕС