С указ на президента началникът на Националната служба за охрана (НСО) беше преназначен на поста. Генерал-майор Емил Тонев ще остане начело на службата.

По-рано днес премиерът Росен Желязков също обяви, че правителството застава зад този ход. Министър-председателят обясни, че позицията на властта е водена от разбирането за партньорство с останалите институции.

От прессекретариата на държавния глава пък отговориха на критиката от премиера по отношение на назначенията в сектор "Сигурност".

"Президентът Румен Радев вече е заявил, че до края на месеца ще обяви решението си по направените предложения от изпълнителната власт в рамките на съгласувателната процедура за назначения в сектор "Сигурност", посочват от "Дондуков" 2.

Припомняме, че полемики текат около поста главен секретар на МВР, който вече дълго време остава без титуляр.

Правителството е съгласно ген. Емил Тонев отново да е шеф на НСО