„Аз самата съм свидетел как в моя кабинет народен представител от отцепилите се е заявявал колко струва. И на това са били свидетели колеги от самата група". Това каза пред NovaNews Ива Митева от ИТН от кулоарите в парламента.
"Така че да спрат да говорят небивалици срещу нас, защото ние може да излезем с конкретни факти”, допълни депутатът.
По думите ѝ продължават обажданията на представители от управляващата коалиция в оставка към техни депутати. "През почивните дни усилено са им позвънявали за различни срещи по различни теми", посочи тя и допълни:
„Грозно е, непочтено е, както е непочтено и поведението на тези, които се отцепиха от нас, защото това са хора, които нищо лошо не са видели, включително от лидера на тази партия”.
Митева изрази и изумление от това, че днес не е гласувано предложението на ИТН, свързано със Закона за личната помощ и личните асистенти. „То е изключително важно за хората, засяга около 4 хиляди лица. Става дума за неголяма сума – около 35 милиона - и сме изумени от това, че хора, които застават зад силна социална политика, гласуваха против това наше предложение".
Акценти
Виж всички
Кметът на Пловдив също на молитвената закуска при Тръмп
Как не се прави: Разследване, което заличава следи (ВИДЕО)
Всяко шесто дете у нас се ражда в Пловдив
Съдът върна за шеф на НИНКН арх. Петър Петров