Това е част от съзнателна политика от страна на Република Северна Македония към български граждани. Това каза вицепрезидентът Илияна Йотова в ефира на bTV, по повод побоя над българин на футболния мач в Скопие в четвъртък.
За нея било необяснимо защо втори ден под никаква форма не реагира нашето външно министерство. Имало различни начини това да се направи. Най-малкото било да се извика посланика на България в Скопие, да знаем информацията от първа ръка
"Да зададем нашите въпроси към ръководството на Република Северна Македония. Най-малкото, което можехме да направим, е да се погрижим за това ранено момче и да му осигурим качествено здравеопазване и час по-скоро то да се лекува в България", каза Илияна Йотова.
По повод внесената в НС шеста поправка в конституцията вицепрезидентът попита защо събраните подписи от различни политически партии бяха представени само от малката коалиция ПП и ДБ, защо нямало представители на останалите политически партии. "Голямата тема за наложителната промяна на конституцията започна президента Радев през 2019 г. Тогава президентът събра внушаващо мнозинство от неправителствения сектор във всяка област, сързана със съдебната система - и съдии, и прокурори, и адвокатски колегии, за да се намерят най-подходящите текстове за промяна в конституцията в две направления. Преди всичко да се гарантира независимостта на съдебната система и това да не завили от политическата конюнктура и да се увеличат и още повече да се гарантират правата на всеки един българин", коментира вицепрезидентът.
Още от категорията
БСП решава на пленум дали да участва в кабинет с ГЕРБ-СДС