Парламентът ще гласува оставката на депутата от БСП Валери Жаблянов от БСП като зам.-председател на Народното събрание. Искането за отстраняването му от поста беше внесено вчера с подписите на 81 депутати от ГЕРБ и Обединените патриоти. Причината е текст от декларация на БСП против Луковмарш. В нея имаше текст, който гласи, че „Народният съд е необходимо и неизбежно военновременно правосъдие”. Текстът изчезна от декларацията, а социалистите се разграничиха от думите. Оказа се, че автор е Валери Жаблянов.
Самият Жаблянов не видя причина да подаде оставка.
БСП застанаха зад него и дори обявиха, че ако той бъде отстранен като зам.-председател, няма да предлагат друг кандидат за неговото място, съобщава БТВ.
За да бъде отстранен заместник-председател на парламента, са нужни гласовете на половината от присъстващите депутати плюс един.
Акценти
Виж всички
Възстановяват от утре движението по „Брезовско шосе"
Напусна ни поетът Иван Ройдов
МТС придобива активи на територията на летище Пловдив