
„ДСП-Ново начало” ще продължи да подкрепя кабинета, като отказва участие в него. Това обявиха от партията в съвместно изявление с ГЕРБ-СДС.
„ГЕРБ-СДС и ДПС-НОВО НАЧАЛО: Пълен мандат на управление и изпълнение на ангажиментите за евроатлантическата ориентация на България.
ДПС-НОВО НАЧАЛО ще продължи да подкрепя мандатоносителя и партньорите в управлението за пълен мандат на правителството. Двете парламентарни групи се обединиха около решението да не се променя настоящата форма на подкрепа.
ДПС-НОВО НАЧАЛО отказва участие в изпълнителната власт, както и в ръководството на парламентарните комисии”, пише в поста, публикуван във Фейсбук профила на ГЕРБ.
Страните потвърдиха ангажимента си за спазване на договорената законодателна и управленска програма за осигуряване на стабилност и последователност в интерес на гражданите и държавата. Заявена била и политическа отговорност за пълен мандат на управлението, при изпълнение на ангажиментите за евроатлантическата ориентация на България.
Още от категорията
Виж всички
Росен Желязков покани Чарлз III на посещение в България

Бивши депутати от ИТН и "Величие" създадоха нова партия
