Ние от ГЕРБ-СДС не посочихме наши предпочитания по време на консултациите, казахме, че изцяло изборът е в ръцете на г-жа Илияна Йотова, за разлика от други парламентарно представени партии. Колегите от ПП-ДБ агитираха шумно за г-н Гюров, очевидно консултациите са дали резултат. Имаме избор, който е пожелан от парламентарната група на ПП-ДБ. Кабинетът ще е на ПП-ДБ и на г-жа Йотова.

Това коментира в кулоарите на парламента зам.-шефката на парламентарната група на ГЕРБ Деница Сачева малко след като стана ясно, че утре Андрей Гюров ще получи мандат за съставяне на служебно правителство.

Официално: Йотова назначава Андрей Гюров за служебен премиер

Тя подчерта, че ГЕРБ не се притесняват от името на вътрешния министър. "За нас изборите са свързани с това да спечелим доверието на избирателите и да отговорим на очакванията им към нас. Това да се предпоставя, че вътрешният министър е най-важната фигура в едни избори, обикновено е оправдание за всички онези, които ги губят", заяви Сачева. И призова да не се бърза със спекулациите дали Бойко Рашков ще е част от служебния кабинет, преди съставът да бъде обявен официално. "При всички положения, когато някой говори за "наше МВР" със сигурност предпоставя манипулации, на които е способен", добави обаче депутатката.

"Домовата книга показа, че не е най-доброто решение на конституцията. Само преди няколко години говорехме, че тези решения, които се предлагаха от ПП-ДБ са най-важните и единствените възможни, всички останали трябваше да защитават незащитимото. Очевидно колегите от ПП-ДБ нямат доблестта да поемат отговорността за това нещо", каза тя относно ограничения списък за потенциални служебни премиери.