
ДПС напуска европейското си семейство, съобщи Делян Пеевски, който вчера бе избран за единствен лидер на движението вчера. Евродепутатите Танер Кабилов и Елена Йончева ще напуснат групата си.
Това се случва, след като вчера, непосредствено след края на партийния форум на ДПС, Бюрото на АЛДЕ обяви, че единодушно е взело решение да препоръча изключването на ДПС заради избирането на Делян Пеевски за председател. Бе съобщено още, че изключването ще се случи "при първа възможност", а новият лидер на движението бе наречен "вреден за демократичните принципи и политическата стабилност" в България.
Ето и пълното съобщение на партията:
В свое писмо до Алианса на либералите и демократите в Европа (АЛДЕ) лидерът на ДПС Делян Пеевски обяви решението на ДПС да прекрати членството си в АЛДЕ, а евродепутатите, избрани от ДПС да напуснат групата "Обнови Европа" в ЕП.
Решението е взето след задълбочен анализ и дебат в партията, свързан с бъдещето и базисните ценности, на които трябва да се изградят и следват приоритетите за развитие, отразено и в програмните документи от Националната конференция на ДПС, проведена вчера.
Още от категорията
Виж всички
ГЕРБ очаква ИТН да изтегли законопроекта за затвор при публикуване на лична информация


Акценти
Виж всички



Изведнъж стана ясно, че са пълни идиоти



Спартак хвърли бомбата за Купата и обърна Пирин у дома


Темите на Traffic News
