При толкова много пари и корупция, може и да съставят правителство. Но Слави Трифонов, макар и да ни обиди много през годините, им каза, че ще се задавят с власт. За нас е най-добре да съставят, защото те ще се провалят. Това каза Бойко Борисов на среща с електората. 

„Този лош сън с тези хора ще отмине, но трябва да се поправи държавата, а без индустрия и бизнес това не може да се случи. Ние не поправихме бюджета - ние го прекроихме. Чак сега ни дойдоха на сгода - през бюджета да защитим бизнеса“, посочи Борисов и обясни как са прекроили бюджета в последния момент, спасявайки десетки браншове.

Лидерът на ГЕРБ напомни и за сериозните цени от 700-800 лева на тока в момента и добави, че по времето на ГЕРБ цената е била таван от 250 лв.

„1,89 лв е хляба при тази реколта – две реколти се събират от миналата и от новата. Обещаха ви по 4 магистрали и по 3 моста, по 5 тунела ли, по 3 ли? Какви ли не лъжи и измами. Къщичка за птички няма построени, една мантинела няма сменена, една велоалея няма, една пешеходна пътека пребоядисана, а тир след тир по магистралите. Това ще влезе в учебниците по строителство, как една инфраструктура, която не се поддържа година и половина, още издържа“, посочи Борисов.

Той коментира, че нищо не се е случило с парите от авансите по Плана за възстановяване и устойчивост. Няма привнесена инфлация, посочи още Борисов.

„Кой ти привнесе? Военната ти индустрия работи 10 пъти повече. Токът скъп, прекрасно, ти произвеждаш. АЕЦ, термоцентрали, кое привнесе? Кое стана скъпо отвън. Да, колите станаха по-скъпи, защото немската индустрия не работи с тези мащаби. Гърция и Турция са само консуматори. А Гърция и Турция не са ли в пъти по-добре, защото са пълни с туристи, а нашите курорти – празни“, посочи още Борисов.

Лидерът на ГЕРБ очерта и проблемът с високите цени на горивата.

„Да ги питам веригите бензиностанции – малки, средни. Нали от месец и половина медиите промотират страховитата мярка от 25 ст. само че тогава бензинът и нафтата бяха 3 лева, а сега са 3.99. Вие разбрахте ли как се изплащат тези 25 ст.?“, посочи Борисов.

Той каза, че вероятно има и монопол, защото някои бензиностанции ще изплащат тази отстъпка, а други не. И описа ситуацията като едно безконечно редене на опашки и питане на касата дали се изплаща или не тази компенсация.

„Ако беше ГЕРБ, нито токът, нито газът щяха да се вдигнат, нито инфлацията щеше да бъде изпусната. Нито едно от тези безобразия нямаше да дам да се случи. Нефтохим Бургас работи на ишлеме, вкарва си руски петрол и си изкарва печалбата навън. Защо и ние не купим петрол на ниски цени и не дадем да бъде преработен за вътрешния пазар на ишлеме и да го продадем на българите за 2 – 2,20 лв. Тогава по 300 милиона излизат от джобовете ви само от тази схема с нафтата и бензина“, допълни Борисов.

Търсят депутати, които да не си слушат лидерите, избирателите и структурите. Да напазаруваш депутати е спешно. Ще има сега, единият си счупил крак, пък после ще се окаже навехнат. Предай си партията и ще станеш зам.-министър, предай си партията и ще те направим шеф на ДАНС. Честното е като си дойдат хората от почивка, да направим един избор, и както и ни подреди народа. Тогава тези депутати могат да бъдат избрани от тази партия и да е честно, допълни Борисов по повод предстоящото гласуване на нов кабинет.

"Говориха и нагнетяваха, че ще купим изборите, а през това време те купуват цели парламентарни групи и депутати", допълни лидерът на ГЕРБ. В моментна пред очите на медиите се купуват и продават гласове. Защото един депутат е носител на около десетина хиляди гласа, защото отпред е бил Борисов, Слави или Коцето от "Възраждане". То купуването не е само с пари, олио, захар или хляб, а с обещаване на постове – министерски и други. Ми това също е корупция!", това заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.

„Президентът Румен Радев ги създаде, а те го обиждат сега. Те го нарекоха политик от миналото и те, които са паднали на демократичен вот, го наричат политик на миналото. Само вие ли сте бъдеще?“, попита риторично Борисов.

Борисов заяви, че ГЕРБ ще внесат предложения за смесено гласуване на хартия и електронно, защото с тази ниска избирателна активност избраните депутати не се лигитимни и не могат да говорят от името на народа.