ОП „Организация и контрол на транспорта“ (ОКТ) започва тестово настройване на електронните информационни табла по спирките на градския транспорт в Пловдив, съобщи заместник-кметът по транспорт Николай Душков.

В следващите дни на около 200 табла ще се визуализира текстово съобщение, придружено от технически код. Това е част от процеса по тестване и настройка на системата.

Към момента таблата преминават през диагностика и пренастройка. В този период гражданите могат да забележат тестови съобщения, непълна информация или нестандартно поведение на дисплеите.

Възможно е част от таблата временно да показват некоректно време – например при настройка на часовата зона на GMT вместо местното време (EET/EEST), като тези несъответствия ще бъдат отстранени.

Целта на дейностите е електронните табла по спирките, монтирани преди десетина години, да дават на пътниците адекватна информация, базирана на GPS данните за движението на автобусите.