Върховен административен съд връща на работа бившият началник на криминалната група в районното управление в Стамболийски ннспектор Дамян Капов. Той бе уволнен дисциплинарно след проверка, започната след жестокото убийство на Димитър Малинов от Цалапица. 

Като разузнавач в сектор „Криминална полиция“ Капов е отговарял за района на село Цалапица. Сигналът за изчезналия младеж от района обаче бил подценен от ръководството на районното управление в Стамболийски. Трупът на Димитър Малинов  бе открит седмица след първоначалния сигнал, заровен под строителни отпадъци край селото. Основният  заподозрян 30-годишният Рангел Бизюрев,  вече беше избягал в чужбина, а половин година по-късно бе заловен в Дания. Близките на Малинов заявиха, че полицаите от Пловдив и Стамболийски не са им оказали съдействие при изчезването и се е наложило сами да издирват убития. След скандала и серия протести,  началникът на РУ в Стамболийски Ангел Керпиев и директорът на полицията Васил Костадинов бяха уволнени дисциплинарно, а след това възстановени от съда. 

Уволнението на Капов също не издържа в съда. Административен съд отмени заповедтта за дисциплинарното уволнение през септември 2024 година, а сега горната инстанция също потвърждава решението. Съдът приема, че събитията, генерирали обществено недоволство, а именно убийството на Митко и бягството на Бизюрев към 24 юли 2023 година вече са се били случили и „каквито и действия да са били извършени в този период от време от страна на органите на полицията и в частност от страна на Капов,  обществено недоволство и протестите, отразени в  различни медийни публикации, с което е мотивирана в заповедта загубата на обществено доверие в полицията, несъмнено е щяло да се прояви и то не като резултат от действията на Капов.“

Също така съдът е на мнение , че Капов не е нарушил Етичния кодекс за поведение на държавните служители в МВР и не е уронил престижа на ведомството пред обществото, каквато е другата посочена причина за уволнението му. От свидетелските показания е станало ясно, че криминалистът е предприел всички възможни действия по разкриване на престъплението  във възможно най-кратки срокове. Магистратите излизат със заключение че „породеното недоверие към работата на полицията не е обусловено от отношението на Капов към близките на убитото момче, а от спонтанните човешки емоции от загубата на близък човек, която е невъзратима.“ Посочват също, че „голяма роля за масовото отразяване на случая  с негативна оценка са имали и медиите, дали широко поле на изява на майката на убития, представила случващото се единствено от нейна гледна точка без по случая да е подходено обективно и безпристрастно“.„Поради което правилно съдът приема, че твърдението за уронване престижа на службата е провокирано от различни публикации, а вида на наказанието – уволнение е определено под натиска на общественото мнение, а не при обективен и безпристрастен анализ на доказателствата. По делото няма доказателства действията на наказания служител да са станали обществено достояние и по този начин да са уронили престижа на МВР“ пише в мотивите на ВАС. И оставя в сила решението на Административен съд. Министерството на вътрешните работи трябва да върне Капов на работа, да му изплати заплатите, за времето в което не е бил на работа и също така да плати 1920 лева адвокатски хонорари.