
Истински транспортен хаос цари на оживена улица в центъра на Пловдив. Междуградски автобуси срещат затруднение да маневрират и да се придвижат до автогара Юг, видя репортер на TrafficNews.bg. Според организацията на движението, автобусите, които трябва да влязат в автогарата, се движат по ул. „Авксентий Велешки“ и след това завиват към автогарата по ул. „Цанко Дюстабанов“.
Веднага след кръстовището в посока автогарата имаше поставени конуси, които ограничаваха спирането на пространство, попадащо извън обхвата на Синя зона. След направена проверка от страна на Общинския инспекторат, те бяха сметнати за нерегламентирано поставени и премахнати. Мястото се оказа апетитно за паркиране от недобросъвестни водачи, с което драстично се усложни завиването и преминаването на автобусите.
От Инспектората посочиха пред медията ни, когато премахнаха конусите, че това не е паркомясто, тъй като попада в 5-метровата забранителна за паркиране зона от кръстовището. Въпреки това много шофьори се възползват от възможността да оставят колата си на това място. Това създава както затруднения за маневриране на автобусите, така и задръстване по ул. „Авксентий Велешки“, тъй като големите автобуси не могат да вземат завоя и се налага да направят 2 или повече маневри. Това се случва както в светлата част на деня, така и вечер, и нощем, разказват потърпевши на клаксоните на превозните средства.
"Когато не могат да завият, тъй като някой паркирал автомобил им прачи, автобусите започват да надуват клаксоните. Това продължава 10-15 минути, понякога и повече, докато някой премести автомобила. Не се съобразяват колко е часът, дали хората си почиват. Имам малко дете, десетки пъти се е случвало клаксоните да го будят на обяд", разказа млада жена, която живее на ул. "Цанко Дюстабанов".
Не е ясно дали след намесата на Инспектората е била информирана общинска полиция да засилят контрола на място, но очевидно такъв в проблемното кръстовище лисва.
След премахването на конусите някой е закачил разпечатани на принтер ламинирани табелки както на проблемното място на кръстовището, така и на мястото, от което автобусите влизат или напускат автогарата – очевидно и тези мерки са неефективни.
Междувременно обаче шофьори на микробуси и автобуси наускат автогарата и предприемат забранени маневри, като правят ляв завой под Бетонния мост „Тодор Александров“. Тези казуси повдигат редица въпроси за ефективността на отговорните институции и липсата на адекватна комуникация между тях, които да довеждат до реални решения на проблеми, а не действия на парче.
„Трябва ли да се случи някакъв инцидент, за да се търсят виновните или вината ще се размие за пореден път?“, риторично питат жителите в квартала.
За неправомерно завиващите автобуси медията ни е писала многократно:
Още от категорията
Виж всички
Объркването продължава: Родителите в Пловдив между хартията и електронното здравно досие

K DENT откри нов дентален рентгенов център в Пловдив

Темите на Traffic News
