Тежка е пътната обстановка и във високите части на Родопите, където продължава да вали сняг. Силни снеговалежи блокираха пътя за селата Бойково, Ситово и Лилково. Върху третокласния републикански път IIІ-862 се е натрупала обилна снежна покривка от над 1 метър, а вятърът е съборил на платното множество клони на дървета. Десетки автомобили са блокирани. За това сигнализира репортер на TrafficNews. В акция по разчистване са се включили доброволци от горското стопанство, както и сектор „СОД“.
Масово мобилните оператори губят обхват. Електичеството също остава прекъснато в близките населени места в южните Родопи. За да се справят с положението, днес хората използват генератори.

Подобна е и обстановката около хижа „Здравец“, където над километър е станала колоната от чакащи автомобили преди паркинга. Пътят е почистен, но няма къде автомобилите да бъдат паркирани, което създават хаос, съобщават читател на TrafficNews. На място е изпратен само един полицейски екип, който се опитва да регулира движението.
Натрупала е над 50 см. снежна покривка. В момента се разчиства пътя към местността „Бяла черква“, по който има много паднали дървета. В района на хижа „Здравец“ и „Копривките“ няма ток, а заведенията, които работят, са на генератори.
През нощта в района е имало бедстващи шофьори и закъсла автомобили. Останалите участници в движението са се притекли на помощ, за да издърпат колите от снежния капан. На платново е имало и големи паднали дървета, които се е наложило само да отместват.
.jpeg)


Над 25 аварийно-спасителни и помощни операции са извършени на територията на почти цялата Родопска яка - хижа Здравец, Бойково, Дедево Манастир, Лъки, Храбрино, Равнища, Скобелево, Чурен и Връховръх. Това съобщават от Пловдивската пожарна. През последните дни са постъпили множество сигнали за паднали дървета на пътя, закъсали автомобили и почистваща техника. И днес екипите ни продължават да помагат, а смелите и издръжливи момчета са в готовност да помогнат там, където са необходими.
Временно движението по пътя Девин-Кричим в района на Осиково се осъществява само в едната лента заради свличане на скална маса, а седем населени места в Смолянско, включително селата Забърдо и Павелско, са без ток заради скъсани електропроводи. Хижа "Изгрев" в района на Чепеларе също е без електрозахранване.



Още от категорията
Виж всички
Община Пловдив иска имот от НКЖИ, за да изгради кръгово край новия мол на Сточна гара
Четири уникални обичая край Пловдив, които да посетите
Акценти
Виж всички
Търсят собственици за няколко емблематични сгради в Пловдив
Срутили се камъни затвориха пътя Девин-Смолян