Опасно горещо време ни очаква в следващите няколко дни. Днес максималните температури в Пловдив ще достигнат до 36-37 градуса, а през уикенда се очаква стойностите да преминат границата от 40 градуса.

Над страната също ще бъде слънчево, след обяд главно над планините с незначителна купеста облачност. В по-голямата част от страната ще остане почти тихо, в източните райони ще духа до умерен вятър от изток-североизток. Температурите ще продължат да се повишават и максималните ще са предимно между 32° и 37°, в София - около 32°. Атмосферното налягане е по-високо от средното за месеца - ще продължи да се понижава и след обяд ще се доближи до средното.

В планините ще бъде слънчево, след обяд с незначителна купеста облачност. Ще духа предимно умерен северен вятър. Максималната температура на 1200 метра ще е около 27°, на 2000 метра - около 19°.

По Черноморието ще бъде предимно слънчево. Ще духа слаб, след обяд до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще са 26°-29°. Температурата на морската вода е 23°-25°. Вълнението на морето ще бъде 2 бала.