
Най-дългоочаквания проект на Пловдив – пробивът „Модър-Царевец” ще стартира днес. Кметът Здравко Димитров ще направи първа копка на съоръжението от страната на район „Южен”.
Строителните дейности ще протекат в три етапа, като първия е разширението на улица „Модър“. По проект улицата е проектирана с две платна, широки по 7,50 метра, с по две ленти, с разделителна ивица по средата и с тротоари по 2,30 метра от двете страни“
Вторият етап предвижда реконструкцията и разширението на улица „Царевец“ до кръстовището с „Хаджи Димитър“, като там ще бъдат изградени и локални платна към УМБАЛ „Каспела“ и ул. „София“. В третия етап ще бъде направен и пробивът под жп линията Пловдив - София.
Проектът е на обща стойност 11,5 млн. лв., като средствата за първия етап са в размер на 4,5 млн. лева и ще бъдат планирани в бюджета на Община Пловдив за 2021 г.
В момента върви и обществена поръчка през ВиК за южния обходен колектор. През поръчката за 81 млн. лева ще се извършат дейности за 2,5 млн. лева по пробива.
Припомняме, че основните на съоръжението бяха поставени през 2014 година. Тогава от НКЖИ при модернизацията на жп линията изпълниха самия пробив, като сложиха бетонните основи на пробива. Те са широки 27 метра, а дълбочината им е на повече от 10 метра. Сумата, която бе дадена за пробива и пасарелката, бе 3,2 млн. лева, а изпълнител бе австрийската фирма „Порр Бау“ ГмбХ. След изпълнението на пробива от тях той бе зарит от НКЖИ, докато се намери изпълнител за пътната част на съоръжението от Община Пловдив.
Още от категорията

Затвориха паркинга в Тракия, използван като терен за проституция, ще се търсят средства за подобряването му


Акценти



Младеж плячкосва от пловдивски фитнес, полицията го спипа


Ивелин Попов: Оставам в Ботев! Ще чакам развитие




Темите на Traffic News

Потушават бунтовете в културния сектор със 150 млн. лв.
