
До този момент няма нито една санкция, наложена във връзка с предприетите мерки за ограничаване на шарката по дребни преживни животни в Пловдив. Сигналите за незаконна търговия се проверяват, както се следят и местата, където могат да се извършват подобни продажби. Това обяви по време на брифинг в Пловдив зам.-министърът на вътрешните работи Тони Тодоров.
Той подчерта, че МВР е в непрестанен контакт с БАБХ и оказва съдействие спрямо компетентностите си.
Област Пловдив, където в момента е обявена епидемия от шарка по кози и овце, ще бъде основен приоритет на структурата. Тодоров допълни, че министерството проследява ситуацията и в област Хасково, където също има регистрирани случаи на заразата. По границите със съседните страни контролът е завишен.
Тодоров обяви, че правителството има готовност за конпенсации на стопанствата, които са загубили добитъците си вследствие на епидемията: "Въпрос на желание от страна на производителите е да се решат да кандидатстват за подобна мярка".
Зам.-директорът на ОД на МВР Пловдив ком. Пламен Иванов бе категоричен, че проверките, които целят ограничаване на разпространението на заразата, ще продължат в идните месеци.
"Областната дирекция на МВР не е спирала да осъществява контрол още от обявяването на първите случаи на шарка в областта. Той не стартира от днес, а най-общо казано екипите, които са на пътя, ще следят за нелегално транспортиране или търговия с дребни преживни животни, както и дали в областта се спазват всички указания, които БАБХ е поставила. Продължаваме с инспекциите на микробуси, леки камиони, ремаркета", каза ком. Пламен Иванов.
Двамата днес са присъствали на щаба на Областната епизодична комисия, която предстои да обяви малко по-късно каква е настоящата обстановка.
Очаквайте подробности!
Още от категорията

От днес: Затварят за ремонт последната отсечка от "Кукленско шосе" с обещания до 15 септември да е готова


Акценти



С над един милион души намаля населението на България

Пловдивчанин е изчезналият българин в Охридското езеро




