
Трябва са сме тук до последно. Вижте как неграмотната власт няма време да прочете няколко реда за нашето решение днес. Това заяви пред събралите се пловдивчани проф. Велислав Минеков от Отровното трио, който дойде да подкрепи протеста под тепетата. След като на протестиращите бе дадено разрешение за шествие, те останаха на паметника на Съединението и изказват позициите се на микрофона зад огромен трибагреник.
„Задава се особен ден, ще се съберат в Народното събрание, за да ни сложат новата Конституция. Всеки един депутат, който си позволи такова решение, е национален предател. Това не е конституция, а правилник за ползване на мафията”, заяви Минеков.
Позиция изказа и актьорът Даниел Петков, който смята, че трябва да се протестира срещу директора на полицията заради ареста на момчето с палатката. Чу се и мнение за протест срещу митрополит Николай, защото „се опитва да политизира църквата”.
Сред недоволните има и група от София. „Щастлив съм, че виждам един буден Пловдив. Животът на Орлов мост е спонтанен и буден. Призовавам ви, хора, не се страхувайте. Нека да се информираме и да не учим чуждото мнение”, заяви момиче от столицата. „Аз съм свободен човек не роб. Вярвам, че всички на улицата са свободни хора и ако има шепа покварени, които се опитват да ни направят роби, не са познали. Аз не се продавам. Станете от диваните и излезте на улицата. Това е начина да заявим гражданската си воля, а тя в оставка. Всичко положителни промени в страната са се случили след протести през последните 30 години. Отсега нататък всяка една власт, без значение от партията, трябва да знаят, че ще излезем на протест, ако управляват глупаво и некачествено. Тези протести ще минат и ще дойдат избори, тогава трябва да гласуваме активно. Не чиновниците, а гражданите да си изберат властта. Искаме оставка”, заяви друг младеж.
Атанас Костов припомни моменти от историята на България. Един турчин върви през сватбата. Много хора са навели глави да не им паднат калпаците. Априлското въстание и Съединението са направени от малко хора, но промениха историята, заяви той.
Част от хората се заканиха да отидат пред общината и да благодарят на зам.-кмета, издал забраната.
Живко Кисьов, който успял преди година да осъди общината, призова да не се отказват. Той предложи, минавайки пред общината, хората да оставят някоя жълта стотинка затова, че са забранили протеста. Както и да минават бавно по пешеходните пътеки на кръстовищата.
Друго предложение, което дойде от протестиращите, е на 1 септември да отидат в София и да обсадят парламента.
Чуха се призиви за защита на Небет тепе, към което има посегателство. Да се спре унищожаването на културното ни наследство. 10 години сме свидетели на заличаване на националната ни памет. Време е това да спре, категорични са протестиращите.
Още от категорията

Прекратиха поръчката за ремонт на „най-скъпата улица" в Пловдив, искана от ПИМК и ИСА – 2000

