Общо 759 са нарушенията на Закона за движение по пътищата, регистрирани в Пловдив за времето от 9 до 11 февруари. Около две трети от тях са на водачи, движили се с автомобилите си със скорост над допустимата, за което са издадени 536 електронни фишове.
Данните са част от резултатите от проведена поредна специализирана операция за обезпечаване на безопасността на движение и ограничаване на травматизма по пътищата на обслужваната от областната дирекция на МВР територия.
За други констатирани нарушения през посочения период служители от сектор „Пътна полиция“ са наложили още 223 административни санкции под формата на актове и глоби с фиш. В обхвата на контролната им дейност са влезли общо 902 МПС и пешеходци, а 230 водачи са били изпробвани с технически средства за употреба на алкохол и наркотични вещества.
Още от категорията
Виж всички
Само един кандидат да поеме закъсалата МБАЛ „Св. Мина"
Декември носи слънце и температури до 11° в Пловдив
Спартак падна тежко от Ямбол на ужасен терен в Пловдив
Акценти
Виж всички
2027 идва! Смени печката, докато е безплатно ВИДЕО
Закъснели плащания застрашават доставките на лекарства