Специално за малчуганите в Пловдив бяха организирани игри по безопасност на движението, целта на игрите беше децата да научат всички най-важни правила за безопасно придвижване в градска среда. Мероприятието се проведе в района на специализираната за този тип обучения площадка в квартал Кършияка.
Главни герои на тазгодишното събитие организирано във връзка със седмината на мобилността станаха децата от детска градина “Бреза”. Водени от своите учители, те рецитираха забавни строфи и отлично изпълниха указанията за екипна работа и организираност.

Седмицата на мобилността беше отбелязана и от детска градина “Светла”. Проведоха се много игри с велосипеди и тротинетки. С много смях и игри децата се запознаха с правилата, които трябва да спазват, когато се придвижват с колелета и тротинетки. Малчуганите толкова харесаха днешната инициатива, че помолиха кмета да убеди директора на детска градина „Светла“ Людмила Тошева подобни събития да се организират по-често.
Специален гост бе кметът на район “Западен” Димитър Колев, който също се включи в мероприятието, като дойде с личното си колело и поведе децата по специално създаденото трасе.

Кампанията „Европейска седмица на мобилността“ на Европейската комисия се провежда всяка година в периода от 16 до 22 септември. За 2018 година темата на кампанията е „Мултимодалност“ и се провежда под мотото „Комбинирай, движи се!“.


Още от категорията
Виж всички
Искат постоянен арест за румънеца, причинил смъртта на шестима мигранти край Бургас
Бащата на Сияна създава гражданско движение
Темите на Traffic News