Коледните празници донесоха двойна радост в болница „Селена“, където в рамките на два дни на бял свят се появиха шест здрави бебета – истински празничен подарък за семействата им и за медицинските екипи, които ги посрещнаха.
Три са бебетата, родени на Бъдни вечер.
Празничната нощ започва малко след полунощ. В 0:03 ч. се ражда момиченце с тегло 3280 г и ръст 50 см, по естествен път. За щастливия финал се погрижиха д-р Магдален Матев, неонатологът д-р Зорница Василева и акушерка Динка Негалова.
По-късно през деня, в 8:54 ч., на бял свят идва момченце, отново по нормален път – 2530 г, 47 см. Екипът включва д-р Георги Амалиев, неонатолог д-р Димитър Пепеланов и акушерка Динка Негалова.
Третото коледно бебе за деня се ражда вечерта – в 22:06 ч., чрез спешно цезарово сечение. Това е момченце с впечатляващо тегло 3870 г и ръст 52 см. За майката и бебето се грижат д-р Светлана Петрова, д-р Любов Станева, неонатолог д-р Ваня Иванова и акушерка Даниела Ваклинова.
Родителите вече са избрали имена за децата си – Иван, Елица и Атеш, които тепърва предстои да бъдат официално вписани.
Коледният ден – 25 декември – ражда „победител“.
На самата Коледа, в 12:47 ч., в „Селена“ се ражда още едно момченце, по естествен път, с тегло 3260 г и ръст 50 см. Медицинският екип е в състав д-р Снежана Топалова, неонатолог д-р Ана Миовска и акушерка Катя Павлова.
Името, което семейството е избрало за малкия коледен гост, е Никола.
Лекарите в „Селена“ обръщат специално внимание на символиката на името. Никола е съкратена форма на Николай, идва от древногръцкото Nikólaos и означава „победител“. Коренът на името е свързан с Нике – богинята на победата.
„Точно на Коледа в „Селена“ се ражда победител – това го приемаме като добър знак“, споделят медици от болницата.
Коледното вълшебство в „Селена“ не спира дотук. На 26 декември към момента вече са отчетени още две нормални раждания, а още едно бебе е на път да се роди.
Празниците в болницата тази година са белязани не само от светлина и надежда, но и от най-красивото доказателство за тях – новия живот.
От ръководството подчертават, че работата в болница „Селена“ продължава по план, а целият медицински екип остава фокусиран върху най-важното – сигурността, грижата и интереса на пациентите.




Още от категорията
Виж всички
Коледен базар и празничен спектакъл събраха стотици в Брезово
Откриха труп на мъж в центъра на Пловдив