
Само 100 метра повече ходене накара Пловдивчани да си спретнат импровизирано сметище пред блок в Кършияка. До медията ни постъпи сигнал за това, че на улица „Борба” №8 и №9 са били премахнати три казанa за смет. По думите на живеещ на адреса, след това всички започнали да изхвърлят отпадъците просто на земята пред блока , където преди са били поставени съдовете. Той каза, че не знаят причината за премахването им и заяви, че ако не бъдат поставени нови, вероятно мястото ще заприлича на сметище като пред КАТ-Пловдив.
Тук обаче идва въпросът- Кой виновен за натрупания боклук на улицата? Свикнали сме да обвиняваме институциите за част от проблемите в града, като по този начин напълно оневиняваме действията на гражданите. Във въпросния казус обаче, именно живеещи в района са създали мизерията, заради която сигнализират.
Медията ни се свърза с ОП „Чистота” относно казуса, от там заявиха, че със заповед на кмета на район "Северен" Стоян Алексиев трите контейнера са преместени от досегашното им място до трафопоста на ул. "Борба" №4 - 6.
Обърнахме се и към кмета на район "Северен" Стоян Алексиев, за да разберем причината за премахването им. Той също заяви, че контейнерите са били просто преместени на друг адрес, който е на близо 100 метра от старото има място. По думите му, живеещи на "Борба" №9 – 8 са изявили желание те да заемат друго място, защото се е носила миризма. Дори е имало подписка, с която повече от 50% от живеещите са пожелали тези действия на кметството.
По-скоро тук ситуацията е, че понякога мързелът надделява над разумното мислене, а това, че контейнерите са преместени на определно разстояние не оправдава действията на пловдивчани да изхвърлят отпадъците си на земята.
„От "Чистота" призовават гражданите да изхвърлят боклука си там, а да не ги трупат на тротоара, образувайки незаконно сметище”.
Още от категорията

Призив за помощ! Спешно се търсят доброволци за гасенето на нов пожар край Първомай


Акценти



Отиде си уважаваната пловдивска журналистка Ирена Чернишева




Шармантна булка привлече погледите в Пловдив

