Мъжкият национален отбор по футбол завърши 0:0 при гостуването си на Люксембург в контролна среща. Преди това националите победиха с 2:0 Кипър отново в контрола.

Във втората минута Десподов опита да изненада вратаря на домакините след изпълнение на фаул, но стражът на Люксембург изби в корнер.

В 17-та минута играчът на ЦСКА Енес Махмутович стреля с глава след изпълнение на корнер, но ударът му премина покрай вратата.

В 19-та минута Спас Делев успя да вкара гол, но попадението беше отменено заради игра с ръка на нападателя.

В 35-та минута Люксембург искаше дузпа, след като Алесио Курчи падна в наказателното поле след контакт с Илия Груев, но той получи жълт картон за симулация.

Малко по-късно Радослав Кирилов остана сам срещу вратаря на Люксембург, но не успя да вкара и стражът спаси.

В края на полувремето и Делев имаше възможност да отбележи, но отново вратарят се намеси решително.

В 52-та минута Бонер се озова сам срещу Вуцов, успя да го преодолее, но от малък ъгъл не успя да вкара в опразнената врата.

В 60-та минута Ивандро Борджес Санчес размени подаване с Бариеро, след което отправи мощен шут от границата на наказателното поле, срещнал страничната греда.

Данел Синани беше изгонен за втори жълт картон в 87-та минута и така домакините доиграха мача с 10 човека.

Така България продължава да е без загуба при Младен Кръстаич. Със сръбския селекционер националите имат три победи и едно равенство. България ще стартира европейските квалификации за Евро 2024г. през март 2023г. с мачове срещу Черна гора и Унгария.

България: Светослав Вуцов, Антон Недялков, Петко Христов, Валентин Антов, Димитър Велковски, Илия Груев, Филип Кръстев, Радослав Кирилов, Йоан Стоянов, Спас Делев, Кирил Десподов (Илиан Илиев - младши, Марин Петков, Никола Илиев, Янис Карабельов, Пламен Гълъбов, Георги Русев)